O stránke

Cieľom tejto stránky je zozbierať a roztriediť všetky dostupné informácie, ktoré sa vzťahujú k historicky či turisticky zaujímavým miestam okresu Veľký Krtíš, a vytvoriť tak turisticko-historicko-informačný portál. Ambíciou je tiež prispieť k doterajším poznatkom vlastným výskumom na základe písomných prameňov, a to predovšetkým pre obdobie vrcholného a neskorého stredoveku.

Upozornenia na faktické, gramatické či iné chyby môžete pridávať priamo cez komentáre k jednotlivým článkom – komentáre sú anonymné a moderované – prípadne využiť Facebookové rozhranie. Vítané sú aj doplňujúce postrehy a informácie, keďže nie všetky zaujímavosti už boli spracované v dostupnej literatúre. Nebránime sa ani ponukám na spoluprácu, predovšetkým ohľadom vytvárania nového obsahu.

Použitie materiálov zo stránky je možné pri ich prebratí v nezmenenej podobe a korektnom uvedení zdrojového odkazu, avšak len v prípade nekomerčného využitia.

6 myšlienok na “O stránke

  1. Veľmi zaujímavé stránky nášho málo známeho a okresu. Veľmi užitočný počin, ani zo stoličky som sa nevedel zdvihnúť, pokým som si ju aspoň zhruba nepoprečitoval. Gratulujem!

  2. Dobry den,
    mohli by sme pouzit v nasom webovom magazine Sóda par fotografii na ilustraciu clanku o Velkom Krtisi, samozrejme s prelinkom spat na tento web? Clanok bude pokracovanie formou zoznamu tipov od domacich, k lokalitam priradime bud video alebo fotografiu. Dakujem

  3. chcem vám aspoň touto cestou poďakovať za skvelú prácu – stránka je absolútne informačne nabitá, prehľadná, a za projektom je určite obrovsky veľa práce. projekty ako tento váš ma prekvapujú a presviedčajú, že aj na pohľad “nezaujímavé” regióny sú na tom presne opačne. prišli sme na Hont a Novohrad na týždeň (…snáď niečo nájdeme…), a zistili sme, že mesiac by bol málo. veľká vďaka! ďuro z bratislavy

    1. Ďakujem za komentár, a som rád, že vám tieto informácie pômožu pri spoznávaní nášho kraja – nakoniec, to je presne ich účel. Súhlasím aj s poznámkou o “nezaujímavých regiónoch” – zaujímavé veci sa dajú vidieť takmer všade, chýba len lepšia propagácia a informovanosť, čo sa budem snažiť pomocou tejto stránky trochu vylepšiť. A samozrejme, prajem príjemný pobyt.

Vložiť komentár

Zadajte svoje údaje, alebo kliknite na ikonu pre prihlásenie:

WordPress.com Logo

Na komentovanie používate váš WordPress.com účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Twitter picture

Na komentovanie používate váš Twitter účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Facebook photo

Na komentovanie používate váš Facebook účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Connecting to %s

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.